Четвер, 14.12.2017

«Олімпійське лелеченя» на Дніпропетровщині

Напередодні травневих свят на базі Дніпропетровського Вищого училища фізичної культури відбувся обласний фінал Всеукраїнського спортивно-масового заходу серед дітей та юнацтва «Олімпійське лелеченя-2017».
Основною метою заходу є виховання учнів на гуманістичних цінностях олімпійського руху – дружби, взаємоповаги, солідарності, благородства; формування в них навичок і культури здорового способу життя, залучення їх  до активних занять фізичною культурою та спортом.
Вісім найкращих команд змагалися за звання найсильнішої в Дніпропетровській області.В змагання приймали участь команди міст – Дніпро, Кам’янське, Нікополь, Павлоград та Нікопольського, Вехньодніпровського, Новомосковського та Павлоградського районів.
На святі були присутні виконавчий директор відділення НОК України в Дніпропетровській області Олександр Дювбаков, начальникобласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Євген Буря,провідний спеціаліст комітету Людмила Гут, ЗМІ регіону, молодий посол змагань від НОК України Діана Клименко та чемпіон світу з фехтуванняБогдан Нікішин,чемпіонка Олімпійських Ігор-2012 з академічного веслування Катерина Тарасенко, бронзовий призер Олімпіади в Афінах з веслування академічного Леонід Шапошніков, чемпіон світу з веслування академічного Іван Довгодько та інші.
Перед змаганнями учасників заходу чекали майстер-класи: з фехтування від дніпровського «мушкетера» Богдана Нікішина, представників регбі клубу «Дніпро» (президент — Денис Давидов), цікаво було на майданчиках з командою дівчат з черлідінгу (голова обласної організації — Ірина Зирянова) та футбольного фристайлу, де вправність з м’ячем показував лідер команди «КУБ» Стас Туревський, усі бажаючі могли спробувати себе у цих видах спорту.
Програма змагань складалась з естафети, рухливої гри «Артбол» та вікторини на знання історії та сучасності олімпійського спорту. Але перед змаганнями необхідна розминка і її провів  чемпіон світу з фехтуванняБогдан Нікішин.
В запеклих «баталіях» на майданчику не обійшлося без інтриг. В різних видах змагань був свій лідер. У вікторині перемогла команда Дніпра. Найшвидшими в естафеті були хлопці та дівчата міста Кам’янське. А в артболі переможець за багато років не змінився. Це команда Кам’янської школи Нікопольського район. Гідними суперниками були і команди юних спортсменів з міст Кам’янське та Павлограда, Павлоградського, Верхньодніпровського та Новомосковського району, але сьогодні їм не поталановило.
Згідно нової редакції положення про захід, путівку на Всеукраїнські змагання отримали - командаНікопольського району та команда(срібний призер змагань) міста Нікополя.
В рамках підведення підсумків фіналу, кожен учасник змагань, а також школа, отримали призи та подарунки відпартнерів заходу INVITRO, НОК України та відділення НОК України в Дніпропетровській області.
Гостями заходу та суддівською командою були визначені кращі гравці в кожній з команд, а голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов, заснував спеціальні набори подарунків з яркою спортивною назвою «Sport Like!».