Четвер, 14.12.2017

Семінар з теми «Формування предметних і метапредметних компетентностей засобами проектної технології».

Цілісна особистість, усебічно розвинена!
Компетентнісний підхід — дієвий інструмент інтенсивного розвитку
кожної людини, що є джерелом інноваційних змін в освіті.
О.Савченко
Відповідно до плану роботи КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» кафедрою природничо-математичної освіти 21 вересня на базі КЗО «СЗШ № 31» Дніпровської міської ради проведено семінар учителів хімії області, які одночасно викладають біологію, екологію та природознавство, з теми «Формування предметних і метапредметних компетентностей засобами проектної технології».
Оновлена програма базової школи орієнтує учителя на формування у учнів предметних та мета предметних компетентностей, тому що саме ними забезпечується формування ціннісних і світоглядних орієнтацій учнів, що визначають їхню поведінку в життєвих ситуаціях .
Формуванню компетентностей учнівсприяєвиконання ними навчальнихпроектів. Шумська Н.І. (вчитель хімії, вчитель-методист, заступник директора з НВР) розповіла про систему роботи над проектами: структуру проекта, підготовку презентації, захист роботи. Виконання та захист проектів передбачає проведення учнями дослідницької роботи і представлення її результатів. Запропонована тематика проектів з хімії та біології.
Були представлені проекти учнів 3класу (Класний керівник Горносталева Е.В.) «Вплив сезонних змін на поведінку та розвиток рослин та тварин».
Учні 7-9-хкласівпродемонстрували хімічні досліди з науковим поясненням.(Учитель Яремчук О.Я., лаборант Усатенко Л.П.).
Учнями 8Мікласу зроблені саморобні прилади для очистки води (учитель Шумська Н.І.). Також були презентовані уроки з використанням міні-проектів до різних тем з біології та хімії у 7-9класах.
Учні 7Б класу провели цікавий майстер-клас з малювання на молоці за допомогою харчових барвників та рідкого засобу для миття посуду, екскурсію до шкільного музею рециклінгу «Друге життя старих речей»( учитель Безрук Т.І.).
Із своїм проектом «Традиції народів України, Болгарії та Молдови із раціонального використання, збереження та відновлення біорізноманіття», який посів ІІІ місце виступила учениці 11 мі класу Шевельок Даша. Проектна робота – це цікаво і корисно! Вона дає учням змогу розкрити свої таланти, навчитися використовувати набуті знання у повсякденному житті.
Вчителіобласті вдячні колективу педагогічних працівників та учням школи.
Завідувач кафедри природничо-математичної освіти КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», кандидат педагогічних наук. доцент – Людмила Зламанюк