Четвер, 14.12.2017

Звернення колективу Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти

Керівництво Дніпропетровської обласної ради прийняло рішення про ліквідацію Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, яке винесено на утвердження Х сесією Дніпропетровської обласної ради 11 жовтня 2017 року. Причина, яка висувається, – необхідність об’єднання інституту з педагогічними училищами для кращої організації роботи.
Безумовно, після об’єднання ніякої кращої роботи не буде. У даних навчальних закладів різні завдання, і вони й далі будуть функціонувати, як і раніше. Але навіть якщо прийняти на віру запевнення щодо чергового «покращення», то для об’єднання не потрібна ліквідація закладів, достатньо простої реорганізації.
Для чого ж здійснюється ліквідація ДОІППО? Вона приведе до знищення педагогічного колективу. Всі працівники інституту будуть звільнені, і колектив, який складався десятиліттями, припинить існування. Не потрібно говорити про масштаби негативного впливу цієї акції на освітню систему нашого регіону, особливо в умовах, коли здійснюється реформування освіти і становлення нової української школи.
Але при цьому буде змінено керівництво інституту, і це є основною метою його ліквідації. Даному рішенню передувала багатомісячна кампанія перевірок і переслідувань нинішнього, законно обраного колективом, ректора Романенка М.І., яка закінчилася нічим, оскільки ніяких законних підстав для його звільнення не виявилося. За рахунок знищення цілого педагогічного колективу відбувається зміна керівництва інституту й установлення контролю над його діяльністю, майном та фінансами. Зараз важко сказати, які конкретні цілі при цьому переслідують ініціатори цієї акції. Можливо, залишки педагогічного колективу будуть відселені, а нинішнє приміщення інституту за гроші буде приватизоване. Можливо, інститут стане однією з ланок відмивання бюджетних коштів на користь приватних осіб. Проте у будь-якому випадку мова йде про рішення, яке несе велику шкоду нашому регіону, його системі освіти і суперечить тим позитивним змінам, які ми намагаємося закріпити у нашій країні.
Колектив інституту звертається до громадськості, представників місцевого самоврядування і органів державної влади, ЗМІ за підтримкою. Масові звернення до обласної влади, хоча б і в електронному режимі, мають показати наше неприйняття рішень, що приймаються всупереч інтересам жителів області і країни в цілому. Ми будемо вдячні за будь-яку підтримку у відстоюванні наших прав і громадянської гідності.