СВЯТО ОСТАННЬОГО ДЗВОНИКА-2017

Шановні освітяни Дніпропетровщини!
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти щиро вітає педагогічні колективи, працівників освіти загальноосвітніх навчальних закладів,батьківську громадськість області зі святом Останнього дзвоника!
У переддень свята прийміть наші щирі побажання щодо успішного його проведення, яскравості й емоційної наснаженості дійства!
Минає ще один навчальний рік у надзвичайно буремний і відповідальний для нашої країни час. Національно-патріотичне виховання молодого покоління є одним із найважливіших завдань сучасної школи, а патріотичні почуття і переконання мають бути у кожного свідомого громадянина. Пам’ятаймо мудрі слова В.О.Сухомлинського: «Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить…людина, яка формується».
ВЕБІНАР 30 травня 2017 року

Категорія учасників. Директори ЗНЗ, заступники директорів.
Доповідачі:
- директор КЗО НВО №28 Ломако Ніла Михайлівна;
- доцент кафедри освітнього менеджменту КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Майданенко С.В.
Посилання на вебінар webconnect.dp.ua/webinar1
Відбулася ІІ Обласна науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід процесу соціалізації особистості в умовах формування громадянського суспільства»
ІІ Обласна науково-практична конференція «Психолого-педагогічний супровід процесу соціалізації особистості в умовах формування громадянського суспільства»

ІІ Обласну науково-практичну конференцію «Психолого-педагогічний супровід процесу соціалізації особистості в умовах формування громадянського суспільства».
Мета конференції: обмін досвідом роботи на проектом й моделювання стратегій соціалізації учнів різного віку.
Планується робота творчих груп з обміну досвідом за напрямами:
Планується робота творчих груп з обміну досвідом за напрямами:
ВЕБІНАР 18 травня 2017 року

Перелік основних питань:
1.Аналіз сучасних міжнародних рейтингових топ-систем.
2. Проблемні питання змістовної складової сучасних систем міжнародної та вітчизняної стандартизації в освіті.
3. Собливості впровадження принціпів наступності та послідовності всіх ланок системи вітчизняної освіти в умовах викликів пдігоговки учнів до участі у Програмі міжнародного оцінювання учнів PISA-2018.
Категорія учасників: методисти управлінь, відділів освіти виконкомів міських(районних) рад та райдерадміністраці, що відповідають за роботу дошкільних навчальних закладів та початкову освіту, завідуючі дошкільних навчальних закладів, керівники відповідних методичних об'єднань, керівники структурних підрозділів освіти виконавчих органів об'єднаних територіальних громад, які очолюють цей напрям роботи.
Доповідачі: Тарабасова Л.Г., зав.кафедрою дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук Мегега Г.Б., доцент кафедри.
Посилання на вебінар webconnect.dp.ua/webinar1
Обласний науково-практичний семінар «Наскрізне впровадження медіаосвіти в практику роботи навчального закладу»
Відповідно до плану роботи КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 5 травня 2017 року на базі Першотравенської ЗШ № 2 відбувся обласний науково-практичний семінар для керівників експериментальних навчальних закладів, що працюють над темою «Створення системи шкільної медіаосвіти на основі принципів наскрізного навчання». Тема семінару: «Наскрізне впровадження медіаосвіти в практику роботи навчального закладу».
Круглий стіл «Формування компетентностей особистості засобами випереджаючої освіти для сталого розвитку»
26 квітня 2017 р. на базі КВНЗ «ДОІППО» відбувся «круглий стіл» «Формування компетентностей особистості засобами випереджаючої освіти для сталого розвитку», за яким обговорювались актуальні питання інтегрування змісту випереджаючої освіти для сталого розвитку у навчально-виховний процес та проблеми формування у підростаючого покоління компетентностей, які допомагають виховати людину, здатну відповідати за збереження природи і миру на планеті.
Проект «Вчимося жити разом» поширюється в освітянському просторі України
24-25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради прийняли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва.
Проект «Вчимося жити разом» має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивації успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активна громадська позиція тощо.