Четвер, 14.12.2017

Інтелектуальні змагання

Громадська організація Dnipro IT Community (http://itcluster.dp.ua) відзначила вчителів, які навчили переможців IV-го етапу Всеукраїнської олімпіади з програмування

До проведення обласної олімпіади з інформатики всі бажаючи учні середніх загальноосвітніх шкіл Дніпропетровщини брали участь у шкільних, районних та міських турах олімпіади з програмування. На всіх цих етапах учням були запропоновані  розроблені авторським колективом із досвідчених вчителів інформатики задачі різного рівня складності для учнів 7 – 11 класів. Підготовка таких завдань вимагає від авторів розуміння напрямку розвитку олімпіадного програмування, розв’язання цих завдань різними мовами програмування та складання тестів для перевірки роботом на сайті автоматичної перевірки.
На всіх етапах олімпіади завдання для учнів були розміщені на сайті з використанням системи автоматичної перевірки розв’язків Ejudge, що надало можливість якісно підготуватися до обласної олімпіади.
Перед цими змаганнями значна кількість учнів, під керівництвом шкільних вчителів, брали активну участь у Всеукраїнській Інтернет - олімпіади з інформатики NetOI-2016 та у школі програмування у м. Львів, яка є частиною міжнарожного конкурсу  Бобер.
Саме олімпіада з інформатики відбулася 04 та 05 лютого 2017 року на базі Комунального вищого навчального закладу “Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти” та Комунального закладу освіти “Дніпропетровський ліцей інформаційних технологій при Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара”. Авторський колектив підготував задачі, а оргкомітет та журі забезпечили громадське спостереження та на високому навчально – методичному рівні, прозоро та відкрито провели змагання, традиційно розмістивши завдання для учнів на сайті з використанням системи автоматичної перевірки розв’язків Ejudge.
По закінченню олімпіади, всім учням та їх вчителям була надана можливість за отриманими та наявними логінами та паролями дорозв’язувати завдання першого та другого турів олімпіади до кінця лютого 2017 р., тим самим підготуватися до наступних етапів змагань.
Наприкінці обласної олімпіади за наслідками змагань та за спільним рішенням журі та оргкомітету були визначені переможці олімпіади та оголошені десять учнів, які були запрошені на наступний етап підготовки та змагань. Відповідно до «ПОЛОЖЕННЯ про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності» учнів очікують відбірково - тренувальні збори на базі КВНЗ «ДОІППО» та ЛІТ при ДНУ.
Нажаль це вдале положення визначає порядок організації та проведення змагань, але зовсім не передбачає їх фінансування. Тому, звертаючись до досвіду інших великих міст України, з боку громадської організації Dnipro IT Community практично на всіх попередніх та наступних етапах роботи з обдарованими учнями Дніпропетровської області здійснювалася ґрунтовна підтримка за різними напрямками підготовки.
Так, з 20 по 24 лютого 2017 р. на базі  КВНЗ «ДОІППО» із залученням кращих вчителів інформатики Дніпропетровщини та переможців 4-го етапу Всеукраїнських та міжнародних олімпіад у попередні роки, а зараз студентів факультету прикладної математики Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, були проведені відбірково - тренувальні збори. На цих зборах кращі фахівці готували учнів до змагань із спортивного програмування.
За наслідками відбіркових змагань учні разом з викладачами вибрали п’ять найкращих учасників 4-го етапу Всеукраїнської олімпіади (згідно з рейтингом Дніпропетровської обласні за наказом МОНУ). З цими учнями ще додатково проводились змістовні заняття та змагання з використанням системи e-olymp.com та інших інформаційних та навчальних ресурсів.
Проведена ґрунтовна робота дозволила команді Дніпропетровщини вдало виступити на останньому четвертому етапі, де у чесному Всеукраїнському змазанні  троє учнів стали переможцями.
Кращих учителів інформатики урочисто привітали в Палаці студентів ДНУ ім. О.Гончара у День науки 23 травня та відзначили подарунками від громадської організації Dnipro IT Community (http://itcluster.dp.ua). Адже подарунки виявилися вони дуже "значимі": ноутбук (HP 250), зовнішній жорсткий диск на 2 TB, два powerbank на 20 000 mAh.
Серед найкращих – вчитель Криворізького гуманітарно-технічного ліцею №129 Марина Єгорова. На Всеукраїнській олімпіаді її вихованець Нікіта Алістратенко посів друге місце.
Відзначили учителя обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю Оксану Безрукаву. Її учень Данило Жиров здобув на національному рівні «бронзу». 
Слова подяки – вчителям міського ліцею інформаційних технологій при ДНУ Йосипу Ентіну та Олександру Буланому. В їхнього вихованця Михайла Фурсіна третє місце. 
Підготовка школярів до олімпіади з програмування – спільний освітній проект КВНЗ «ДОІППО» та відкритої спільноти ІТ-компаній області «IT Dnipro Community». Дивись сайт Дніпропетровської державної адміністрації http://www.adm.dp.gov.ua/ OBLADM/obldp.nsf/document.xsp? id= 291B34B0204691E6C225812B0024AAE7
Учні, їх батьки, вчителі, журі та оргкомітет вдячні Dnipro IT Community (http://itcluster.dp.ua) за розуміння та сподіваємося на подальшу підтримку роботи з обдарованими учнями Дніпропетровщини.
Голова оргкомітету, заступник голови журі, член авторського колективу з п’яти досвідчених вчителів, Мірошниченко А.А., к. н., доцент кафедри управління інформаційно – освітніми проектами КВНЗ Дніпропетровський ОІППО