Вівторок, 21.11.2017

Євроклуби

Освітяни міста на шляху до зміцнення та розвитку партнерських зв’язків з Польщею

16042015 1Нещодавно в Польщі за підтримки Українсько-європейського фонду «Єдність», створеного у рамках Міжнародної освітньої програми «EUROSTUDENT», на базі Суспільної академії наук у мiстах Лодзь та Варшава відбувся ІV Міжнародний з’їзд директорів загальноосвітніх шкіл та представників управлінь освіти.
У роботі з’їзду прийняли участь керівники відділу освіти, ліцеїв, технікумів, Центру профорієнтації, шкільного Союзу спорту м. Лодзь, ректори, проректори, представники державних та приватних вищих навчальних закладів Польщі та Чехії, начальники та представники управлінь освіти і науки, керівники закладів освіти з 16 областей України, керівники і представники Міжнародної освітньої програми «EUROSTUDENT» та освітнього Центру «ASSOTIATION» з Праги.
Делегацію Дніпродзержинська представляли: Л. Долина, спеціаліст інспекторсько-методичної служби управління освіти і науки міської ради, координатор з питань євроінтеграції навчальних закладів міста, керівник мережі Євроклубів; І. Донченко, директор ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів»; О. Циганок, методист ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів», Т. Крючкова, заступник директора з навчально-виховної роботи НВО–ліцею НІТ. Це третій з’їзд в якому освітяни міста Дніпродзержинська приймають участь за запрошенням Міжнародної освітньої програми «EUROSTUDENT».
Учасникам ІV Міжнародного з’їзду були представлені презентації освітян Польщі з питань реформування освіти в державі, профорієнтаційної роботи, організації оздоровчих програм, навчання у ліцеях, технікумах, вищих навчальних закладах, можливостях участі учнів та студентів України у сумісних українсько-польських проектах, програмах, конкурсах.
Під час з’їзду у м. Варшава делегація м.Дніпродзержинська презентувала проект молодіжного телебачення «Youth Voice. TV», створеного за ініціативою Міжнародної освітньої програми «EUROSTUDENT» (керівник О. Жабський, директор з розвитку Міжнародної освітньої програми «EUROSTUDENT» у Дніпропетровський області), та мережі євроклубів міста (керівник Л.Долина, спеціаліст інспекторсько-методичної служби управління освіти і науки міської ради, координатор з питань євроінтеграції навчальних закладів м.Дніпродзержинська). Під час презентації було заслухано привітання учасникам з’їзду від Б.М. Трейгермана, радника Голови Дніпропетровської облдержадміністрації, який наголосив, що шлях до Європи тернистий, але Україна подолає всі перепони і стане могутньою Європейською державою.
По завершенню з’їзду учасники обмінялися сувенірами, отримали міжнародні сертифікати, відвідали екскурсії.
Довідка. Проект«Youth Voice. TV» стартував у м.Дніпродзержинську у листопаді 2014 року. Базовим центром його реалізації став ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» (директор І. Донченко). 10 грудня 2014 р. у рамках міського семінару-практикуму «Розвиток лідерських якостей і креативності у виховному процесі» проект було презентовано заступникам директорів з виховної роботи, педагогам-організаторам. У березня 2015 р. спеціаліст інспекторсько-методичної служби управління освіти і науки міської ради, координатор з питань євроінтеграції навчальних закладів міста, керівник мережі Євроклубів Л.Долина, директор ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» І. Донченко, методист ДПТНЗ «Дніпродзержинський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» О. Циганок у рамках конкурсної програми, семінару «Інноваційна діяльність як головна умова розвитку сучасного професійно-технічного навчального закладу» представили проект «Youth Voice. TV» на VI Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015». За підсумками участі отримано Диплом, Почесну грамоту, Золоту медаль. Проект активно підтримується Дніпропетровською облдержадміністрацією, Українсько-європейським фондом «Єдність» (керівник Д.Мінаков, засновник Міжнародної програми «EUROSTUDENT»).