Вівторок, 21.11.2017

Інформатика

Як конкурс «Бобер» дарує натхнення

Вже другий рік поспіль Міжнародний конкурс з інформатики «Бобер» проводить на осінніх канікулах у Львові Всеукраїнський навчальний табір. Цього року до участі в таборі були запрошені команди з 8 областей. Дніпропетровську область представляла команда ліцею інформаційних технологій.
Львів привітав Дніпропетровську команду ЛІТу чарівними фарбами осені, дуже гостинно, ясною і теплою погодою. Протягом семи днів ліцеїсти відчували гостинний прийом львів’ян у готелі і ресторані готельно-ресторанного комплексу Львівського вищого училища ресторанного сервісу та туризму. Високоякісний сервіс цього закладу дуже вразив усіх учасників.
Нудьгувати не було часу зовсім! Окрім навчальної і розвиваючої програми – школи програмування, екскурсії до софтверної компанії «Елекс», інтелектуальних конкурсів, зокрема вечірнього змагання «Брейн-ринг», відвідування вистави у театрі імені М. Заньковецької – учасникам табору була запропонована розважальна програма. Небагато міст можна порівняти з музеями просто неба, саме до них належить Львів. Екскурсія містом справила незабутнє враження. Не кожному вдається побачити Львів з висоти пташиного польоту, у ясну погоду, ще й під захоплюючі розповіді екскурсовода. Наступного дня організатори приготували приємний подарунок – відвідування стадіону «Арена Львів», де відбувався міжнародний матч з футболу між жіночими збірними України та Італії.
Може скластися враження, неначе «Бобри», як жартома називали учасників табору, тільки розважались, але це зовсім невірна думка. Щодня, зранку з 10:00 до 14:00, на заняттях школи програмування ведучими фахівцями в галузі олімпіадного програмування були прочитані лекції, їх майстерність викладання надала усім учасникам наснаги і бажання й надалі не зупинятися в освоюванні олімпіадних задач. А зустріч з розробником програмного забезпечення конкурсу «Бобер» Тарасом Шпотом дала змогу отримати відповіді на запитання про те, як стати успішним програмістом, які тенденції сучасного програмування, що учні можуть вже сьогодні зробити для свого успішного майбутнього.
У заключному змаганні ніхто не відчув гіркоту поразки, через те що всі учасники школи, пройшовши курс навчання, отримали безцінний досвід олімпіадного програмування і спілкування з професіоналами та однолітками-однодумцями.
Команда Дніпропетровського ЛІТУ щиро вдячна оргкомітету табору «Бобер» за теплий прийом, доброзичливу атмосферу, що панувала протягом всього часу перебування. Слід відмітити професіоналізм в організації заходу: за такий короткий час учні не тільки підвищили свій рівень з програмування, але цікаво і весело провели час і зустріли нових друзів. Дуже сподіваємось, що табір «Бобра» продовжить свою роботу, щоб і надалі надихати усіх учасників на здобуття нових вершин у світі програмування.
Дробахіна Марина Олегівна,
вчитель інформатики Дніпропетровського
ліцею інформаційних технологій,
Мірошниченко Андрій Анатолійович,
к. філос. н., доцент кафедри управління
інформаційно-освітніми проектами ДОІППО