Російська мова та зарубіжна література
Здравствуй, уважаемый участник марафона «Благотворительное чтение-2017!»
Мы рады приветствовать тебя в числе тех, кто любит читать, верит в могущественную силу книги и знает, что жизнь по-настоящему продолжается лишь тогда, когдачеловек помогает другим. В этом году марафон отмечает своё пятилетие. За это время тысячи ребят приняли участие в проекте, подарили массу положительных эмоций и себе, и тем, кому потом дарили книги. Чтение – это совсем не пассивное времяпровождение. Этот процесс даёт полезную нагрузку всему головному мозгу. Учёные из Оксфордского университета сделали вывод, что чтение книг не только повышает интеллект человека, но и положительно влияет на его физическое и психическое здоровье. Чтение улучшает концентрацию внимания и повышает способность ясно мыслить. Каждое произведение художественной литературы имеет определённую структуру: завязку, основную часть сюжета и эпилог. Это помогает мозгу связывать причину и следствие, учит последовательному мышлению. Вот почему детям нужно читать, пока сознание пластично. Чем больше они читают, тем лучше.
Майстер-клас вчителів російської мови і зарубіжної літератури Ірини Доброгорської та Ілони Дерусової (СЗШ № 26, 114 м.Кривий Ріг) «Філолог вчиться у філолога»
Шановні філологи!
14 листопада о 12.00 в ауд.410 Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (вул.Володимира Антоновича, 70) відбудеться майстер-клас вчителів російської мови і зарубіжної літератури Ірини Доброгорської та Ілони Дерусової (СЗШ № 26, 114 м.Кривий Ріг) «Філолог вчиться у філолога» з питань використання інтернету та мультимедійних технологій на уроках мови, літератури. Запрошуємо всіх, хто бажає, але просимо попередити про свій приїзд (тел. 097-363-52-63), бо кількість місць обмежена.
М.Є.Чубарова
Олімпіада з польської мови та літератури
Популярність вивчення польської мови з кожним роком зростає. В Дніпропетровській області багато польсько-українських центрів, які пропонують послуги з підготовки до навчання, роботи у Польщі або з вивчення прекрасної мови великого слов’янського народу.
Всеукраїнська олімпіада з польської мови передбачає залучення тих учнів, які вивчають не тільки мову, а й літературу Польщі за програмами Міністерства освіти і науки для шкіл з навчанням на польській мові або з вивченням мови та літератури (польська та зарубіжна) як національної меншини.
Рекомендації щодо проведення ІІ та ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури
Третій етап Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури проводиться 13 січня 2018 року. В обласній олімпіаді беруть участь юні філологи 9-11 класів, які стали переможцями районних та міських олімпіад, три переможці дистанційної олімпіади ДОКа та кращий учасник проекту «Школа словесності» під керівництвом академіка Шепеля.
Положення про проведення Всеукраїнського марафону «Благодійне читання – 2017»
Організатори марафону
- Кафедра гуманітарних дисциплін ДОІППО ( методист М.Е.Чубарова );
- Обласна творча педагогічна майстерня (керівник С.Е. Ільчук );
- Учасники проекту «Інтеркрок», клубу «Розумники та розумниці» ( КЗ «НВК№2» м. Покров Дніпропетровської області);
Марафон підтримують:
Відкриття «Школи словесності»
Шановні колеги!
Нагадуємо вам про відкриття «Школи словесності» під керівництвом академіка Ю.Шепеля. «Школа» створена для учнів і вчителів з метою підвищення професійної компетенції, покращення знань з російської мови та літератури, підготовки до олімпіад, налагодження спілкування між педагогами, вченими та тими, хто любить словесність.
Завдання, умови участі, програму див. на сайті https://slovesnost.do.am/(пошук у самому верхньому рядку сторінки інтернету). Відповіді, питання надсилайте за адресою: 123zub@ua.fm.
З 01 жовтня на сайті «Школи» розміщені пропедевтичні завдання для учнів різних класів. Юні філологи мають можливість перевірити свій рівень компетенцій та вирішити подальшу участь у «Школі». У грудні цього року на сайті «Школи» будуть розміщені контрольні завдання, успішне виконання яких, стане шляхом до участі в обласній олімпіаді з російської мови та літератури, а у подальшому майбутньому і роздумів про вступ до філологічного факультету.
Запрошуємо до цікавої роботи та бажаємо успіхів.
Наша перша сходинка «Інтеркроком»
Перебуваючи в постійній взаємодії з навколишнім світом, з дитинства наші діти вибудовують свою соціальну модель спілкування,засвоюють норми й цінності суспільства, у якому вони розвиваються.Суспільство, в свою чергу, сприяє соціалізації, тому що саме спілкуючись, взаємодіючи з іншими, діти розвивають комунікативні навички, будують зв´язок з людьми, які їх оточують.