Четвер, 18.01.2018

Виховна робота

Обласна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця освітніх закладів як напрям інноваційного розвитку учасників навчально-виховного процесу»

9 грудня 2014 року згідно плану роботи інстититуту кафедрою педагогіки і психологіїспільно з кафедрою управління загальноосвітніми навчальними закладамиДОІППО на базі Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району відбулась обласна науково-практична конференція «Міжнародна співпраця освітніх закладів як напрям інноваційного розвитку учасників навчально-виховного процесу».
До участі були залучені учасники українсько-польських проектів «Уроки з підприємницьким тлом» та «Шкільна академія підприємництва»: директори, психологи, вчителі економіки, вчителі образотворчого мистецтва та керівники гуртків загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних освітніх закладів Дніпропетровщини.
Конференція польсько-українських інноваційних проектів проходила в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ Республіки Польща.
На початку конференції відбувся (Оn-lane) діалог з ініціаторами пректу: з координатором проекту Евою Бобінською Центру Розвитку Освіти у Варшаві, РоманомШияном, директором Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Мирославою Товкало, науковим сівробітником.
Метою конференції став обмін досвідом та перспективи подальшого практичного впровадження проектів у навчально-виховний процес закладів освіти Дніпропетровської області.
Почесними гостями зібрання були: настоятель Свято-Успенської Церкви Новомосковського району, архімандрид Іаков;голова громадської організації «Cпілка поляків «Ognisko» Дніпропетровської області пан Антоній Яновський та член «Cпілка поляків «Ognisko» пан Роман Зборовський.
Науково-практичну конференцію відкрила обласний координатор українсько-польських проектів «Шкільна академія підприємництва», «Уроки з підприємницьким тлом», старший викладач кафедри педагогіки і психології ДОІППО Кушнікова Світлана Вікторівна.
У І блоціконференції «Інноваційні підходи управлінської діяльності у реалізації Міжнародних проектів в навчальному закладі» взяли участь:
  • Вайло Олена Олександрівна, директор Перещепинського професійного ліцею Новомосковського району, з доповіддю «Управлінські інновації у проблемному полі сучасної освіти».
  • Бойда Ірина Григорівна, директор Привільнянської середньої загальноосвітьої школи Солонянського району, з доповіддю «Життєві орієнтири та перспективи шкільного клубу підприємництва «Академія успіху».
У ІІ блоці «Теоретичні та прикладні аспекти забезпечення науково-методичної роботи: структурні компоненти та шляхи євроінтеграції у межах навчально-виховного процесу» взяли участь:
  • Яшина Олена Миколаївна, методист-консультант проекту з образотворчого мистецтва «Уроки з підприємницьким тлом», методисткафедри управління загальноосвітніми навчальними закладами ДОІППО, з доповіддю «Формування підприємницької компетентності учнівської молоді на уроках образотворчого мистецтва у рамках реалізації Міжнародного проекту «Уроки з підприємницьким тлом».
  • Бойко Ірина Миколаївна, консультант з образотворчого мистецтва, методист науково-методичного центру управління освіти та науки Дніпропетровської міської ради, з доповіддю «Методичний аспект формуваня художньо-естетичних здібностей школярів».
У ІІІ блоці «Практичний аспект підприємницької освіти у формуванні ініціативності і підприємливості учасників навчально-виховного процесу» були проведені майстер-класи:
І. Учасники українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом»
  • «Монументальне мистецтво. Вітраж. Мозаїка. Сграфіто». Молчанова Ганна Олександрівна, керівник гуртка «Ми малюємо світ» КЗНВО №109 Дніпропетровської міської ради.
  • «Петриківський розпис як один з видів декоративного мистецтва». Базилевська Оксана Олександрівна, вчитель образотворчого мистецтва КЗ «Багатопрофільний навчально-реабілітаційний ресурсно-методичний центр корекційної роботи та інклюзивного навчання» Дніпропетровської обласної ради.
ІІ. Учасники українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва»
  • «Економічна культура та маркетингова компетентність педагога і учня – успішний напрямок євроінтеграційних процесів». Сушко Олена Миколаївна, опікуншкільного клубу підприємництва «Бізнес ОК», практичний психолог ліцею природничо-наукового навчання м. Жовті Води; Глазирін Євген Миколайович, асистент обласного координатора проекту, вчитель економіки ліцею природничо-наукового навчання м. Жовті Води.
  • «Шкільний клуб підприємництва як вектор у формуванні та розвитку підприємницьких компетентностей старшокласників у досягненні життєвого успіху». Горб Ірина Семенівна, опікун шкільного клубу підприємництва «Маківка», практичний психолог Томаківської загальноосвітньої школи №2 Томаківського райну; Суліменко Віта Василівна, опікун шкільного клубу підприємництва «Маківка», вчитель економіки Томаківської загальноосвітньої школи № 2 Томаківського р-ну.
ІV блок«Результативність змін вдосконалення педагогів – шлях до впровадження гуманних, демократичних процесів на засадах підприємницької позиції в навчальному закладі» став яскравим підумком творчої роботи педагогів Дніпропетровщини:
  • Проведено Презентацію посібника «Навчальні матеріали» з методичними рекомендаціями про організацію інтегрованих уроків «із підприємницьким тлом» і взірцевими конспектами уроків та вручення свідоцтв Осередку Розвитку освіти Республіки Польща учасникам проекту «Уроки з підприємницьким тлом»;
  • Нагородження кращих учасників українсько-польських проектів за підсумками роботи 2014 року.
Під час зворотного зв’язку учасники конференції визначили високий рівень заходу, актуальність роботи за напрямками проектів та їх перспективність.
Обласний координатор українсько-польських проектів Кушнікова С.В. та методист-консультант проекту з образотворчого мистецтва «Уроки з підприємницьким тлом» Яшина О.М. щиро вдячні учасникам за творчу роботу, цікаві матеріали досвідів і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.