Понеділок, 22.05.2017

Серпневі наради

2015 рік: Шкільні бібліотекарі визначили свої пріоритети на навчальний рік

Перегляди: 441
Серпнева нарада керівників методичних об’єднань шкільних бібліотекарів відбулась 19 серпня 2015 року в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія. Робота секції підпорядкована розгляду проблеми «Інноваційна діяльність шкільної бібліотеки в контексті соціальних тенденцій розвитку суспільства».
Провідні теми обговорення на секції:
  1. «Патріотичне, громадянське виховання учнів засобами діяльності шкільної бібліотеки в умовах соціалізації особистості дитини»;
  2. «Інноваційні технології у шкільній бібліотеці».
Змістовні й оригінальні виступи з вищезазначених питань представлені бібліотечними працівниками навчальних закладів Дніпропетровщини:

Детальніше...

2015 рік: Методичні рекомендації для керівників вечірніх (змінних) шкіл Дніпропетровщини

Перегляди: 1036
04092015 119 серпня 2015 року в КВНЗ «ДОІППО» відбулася нарада керівників вечірніх (змінних) шкіл Дніпропетровської області, на якій було розглянуто  законодавчо-правові, науково-педагогічні, соціально-психологічні аспекти функціонування і розвитку сучасної вечірньої (змінної) школи, забезпечення освітніх потреб молоді в умовах реалізації принципів випереджальної освіти.   Керівником наради була Нехороша М.І., методист КВНЗ «ДОІППО».  
Питання щодо дотримання нормативно-правових аспектів в роботі з педагогічними кадрами вечірньої школи в умовах дії проекту Концепції розвитку освіти України на період 20152025 роківрозкрито старшим викладачем КВНЗ «ДОІППО» Карцевим О.О.
Керівниками вечірніх шкіл обговорено зміни та доповнення нормативно-правової бази стосовно порядку проведення державної атестації загальноосвітніх навчальних закладів, про які повідомила головний спеціаліст департаменту освіти і науки облдержадміністрації Телєгіна Л.П.

Детальніше...

2015 рік: Методичні рекомендації з питань фізичної культури, основ здоров’я, основ безпеки життєдіяльності, валеології та для координаторів превентивних проектів

Перегляди: 962
20082015 219 серпня 2015 року кафедра філософії і культури здоров’я провела щорічну серпневу нараду для педагогів області. На нараді були присутні 136 представників регіонів освіти області. На пленарному засіданні були заслухані доповіді:
Лаврової Лариси Василівни, завідуючої кафедри філософії і культури здоров’я ДОІППО, кандидата філософських наук, на тему «Здоров'язбереження як глобальна проблема людства і обов’язкова умова успішного розвитку, навчання та виховання сучасного підростаючого покоління»;

Детальніше...

2015 рік: Нормативно-правові документи, що є актуальними у 2015-2016 навчальному році

Перегляди: 2996
18082015 4Шановні колеги!
Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти окреслює перелік нормативних документів Міністерства освіти і науки України, на які необхідно звернути першочергову увагу при проведені районних (міських) заходів та заходів закладів освіти з питань підготовки до нового навчального року. При цьому звертаємо увагу на необхідність (при обговоренні вищезазначених документів) дотримання ґрунтовності, системності, професійного підходу, конкретності в прийнятті рішень, в яких визначати реальні перспективи (близьку, середню та далеку), залучення батьків та громадських організацій. Відділам освіти, керівникам освітніх закладів рекомендуємо при плануванні роботи на 2015-2016 навчальний рік врахувати дане питання та тримати на постійному контролі їх виконання, інформувати керівників держадміністрацій про реалізацію рішень.
Перелік документів:

Детальніше...

2015 рік: Методичні рекомендації щодо проведення Першого уроку 2015-2016 навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах області

Перегляди: 2706
18082015 1Уже другий рік поспіль увесь український народ, школярі, студенти, їхні батьки, педагоги зустрічають День знань в умовах складної військово-політичної обстановки. Драматичні події сьогодення, пов’язані із збройним протистоянням, воєнною та інформаційною загрозою, які нависли над Україною, переконують українську спільноту, що саме дієвий патріотизм може дати нашому народу новий потужний поштовх до духовного оздоровлення української нації, сформувати в молодій європейській державі самодостатнє громадянське суспільство, правову систему влади.

Детальніше...

2015 рік: Методичні рекомендації до початку нового 2015/2016 навчального року

Перегляди: 2528
17082015 1Шановні колеги!
Традиційно до початку нового навчального року працівниками Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти розроблено методичні рекомендації. Нижче до вашої уваги представлено їх тематика, а з повним змістом рекомендацій можна ознайомитись на шпальтах Дніпропетровської обласної педагогічної газети «Джерело» http://gdjerelo.jimdo.com («Серпневі рекомендації», випуск за червень, липень, серпень 2015 року).
Методичні рекомендації:

Детальніше...

2015 рік: Методичні рекомендації з питань виховної роботи області

Перегляди: 2119
19062015 1Шабаєва Л.М., Яшина О.М.
Найвища цінність-вихована людина, гармонійно розвинена особистість. Саме тому найважливіше у світі – виховання. Воно є складовою частиною ідеології і культури суспільства. Це категорія загальна, постійна й вічна. Вона виникла з появою людини й існуватиме доти, поки існують люди на Землі.
Суспільство як соціальне об’єднання людей може існувати, діяти і розвиватися лише за умов цілеспрямованої і систематичної, організованої роботи з виховання кожної особистості. Ще Я.А.Коменський зауважував, що зневага виховання веде до загибелі людей, сімей, держав і всього світу. Тому виховання не варто розглядати як вплив на людину з метою використання її для задоволення меркантильних потреб, адже, в першу чергу, виховання за своєю спрямованістю є вираженням турботи про всебічний розвиток кожної людини, становлення її як вільної особистості.
Виховання – це організований, цілеспрямований процес формування всебічно гармонійно розвиненої особистості.
Організованим вважаємо тому, що його забезпечують сім’я, дошкільні навчальні заклади, школи, держава, громадські організації тощо.
Цілеспрямованим процесом називаємо тому, що він передбачає всебічний, гармонійний розвиток особистості, а це й становить його найвищу мету.
Всебічність передбачає розумове, моральне, трудове, естетичне і фізичне виховання. Гармонійність має забезпечити поєднання, злагоду, узгодження між названими вище складовими.

Детальніше...

2014 рік

Перегляди: 1144

Вкладення:
Скачати цей файл (06-2014.pdf)Червень6782 kB
Скачати цей файл (07-2014.pdf)Липень6266 kB
Скачати цей файл (08-2014.pdf)Серпень6639 kB