Вівторок, 21.11.2017

Учитель року

Конкурс «Учитель року 2017» в номінації «Музичне мистецтво» II етап (очний тур)

Серед основних завдань, що стоять перед сучасною школою XXI століття, досить важливого значення набувають питання художньо-естетичної освіти та виховання учнів. Безпосереднє здійснення завдань музичної освіти й виховання залежить від учителя, рівня і якості його кваліфікації. Через це підготовка педагогів-музикантів загальноосвітнього профілю набуває такого великого значення в наші дні.
У школі все починається з учителя. І хоча результати навчання й виховання учнів залежали від трьох чинників: хто навчає, кого навчають, як навчають, - важко сказати, що важливіше. Безумовно, величезною у справі музичного виховання є роль учителя, його особистості.
Основними компонентами, які складають фундамент професійної підготовки вчителя музики загальноосвітньої школи, є його громадсько-політична активність, педагогічна майстерність, музична культура, професійне становлення. Розвиток цих якостей учителя має здійснюватися в тісному взаємозв'язку та систематично в процесі самовдосконалення та під час конкурсних випробувань, а саме: Всеукраїнський конкурс «Вчитель року» номінація «Музичне мистецтво» який сьогодні став платформою для зростання педагогічної майстерності, самовдосконалення та самореалізації.
Обласний очний тур Конкурсу проводився з 14 по 16 лютого 2017 року на базі навчально-виховного об’єднання № 28 м. Дніпро (директор Ломако Ніла Михайлівна). До підготовки Конкурсу долучилися члени обласного оргкомітету, журі, адміністрація, вчителі та учні навчально-виховного об’єднання № 28 міської ради.
Конкурс розпочався з урочистої частини в великій дзеркальній залі, де конкурсантів привітали проректор ДОІППО В.М.Швидун, директор навчально-виховного об’єднання № 28, голова та всі члени журі. На конкурсі були присутні представники міського науково-методичного центру м. Дніпро. Цікавою і яскравою була програма відкриття конкурсантів вітали дитячі колективи: вокальний ансамбль «Домісольки» (переможець обласного хорового дитячого конкурсу),та ансамбль бального танцю «Гармонія».
1
234Для проведення конкурсу учасникам були створені прекрасні умови: класні кімнати, обладнані сучасною мультимедійною технікою, шкільна бібліотека, кімнати відпочинку, зони релаксації.
Конкурсні змагання  розпочались з проведення Майстер-класів та Навчальних проектів.
При проведенні майстер-класу конкурсанти обрали таку форму проведення, яка захоплювала аудиторію. 
Учасники конкурсу показали високий рівень професійної майстерності з проблем:
  • Формування художньо-естетичної компетентності учнів загальноосвітніх навчальних закладів;
  • Технологія інтерактивного навчання;
  • Розвиток особистості засобами музичного мистецтва в умовах інтерактивного освітнього середовища, спрямованих на розкриття потенційних можливостей та здібностей учнів;
  • Впровадження інноваційних технологій для формування творчої та активної особистості”;
  • Використання інформаційно-комунікативних технологій як сучасний та важливий засіб доповнення музичної палітри інструментів.

image005image006image007image008

Одним з етапів змагання було випробування «Експертиза підручника», де конкурсанти показали знання змісту, структури та методичного апарату  підручників: Л.Г. Кондратова «Музичне мистецтво» 5-6 кл, Л.Масол «Музичне мистецтво» 5 кл, Г.М. Макаренко «Музичне мистецтво» 7-8 кл тощо.
Найважливішим випробовуванням став конкурсний урок, який мав висвітлювати методику роботи вчителя музичного мистецтва. Конкурсні уроки були спрямовані на включення учнів в активну діяльнісну позицію та виховання патріотичних відчуттів: учні відкривали для себе багатство виражальних можливостей мистецтва, різнобарвність музичної палітри, відчули музику як один із чинників впливу на емоційний та фізичний стан людини.
image009
 
image010image011За результатами всіх видів змагань
image012
 
 
 
 
перше місце посіла Гамрекелі Юлія Зурабівна, вчитель музичного мистецтва КЗО «спеціалізована загальноосвітня школа №129 фізико-математичного профілю» м. Дніпро.
 
 
 
 
 
 
 
image013
 
 
 
 
 
 
 
 
Друге місце – вчитель музичного мистецтва Царичанської загальноосвітньої школи I–III Царичанського району.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
image014
 
 
 
Третє місце – Мартинюк Ганна Юріївна вчитель музичного мистецтва КНЗ «Логуватська середня загальноосвітня школа №1» Криворізького району .
 
 
 
 
 
 
image015