Фізична культура, основи здоров'я та превентивні проекти
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ

Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний Університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психосоціальної підтримки.
Національний Університет «Києво-Могилянська академія» реалізує проект з листопада 2015 р. У межах проекту заплановано проведення навчальних тренінгів для 4000 педагогів, 450 практичних психологів та 100 соціальних працівників з основ емоційного спілкування, створення довірливого класного середовища – безпечного, відкритого дітям та батькам, сприятливого для розвитку стосунків, захисту від наслідків соціальних катастроф. Протягом листопада 2015 – грудня 2016 р. близько 300 000 дітей та їхніх батьків візьмуть участь програмі психосоціальної підтримки. Програма проекту є комплексною і передбачає допомогу дитині на рівні сім’ї, громади, психологічного консультування та спеціалізованої психотерапевтичної допомоги.
ПРОЕКТ «Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді»

Для впровадження проекту відібрані пілотні школи:
Семінар – практикум «Впровадження варіативного модуля «Баскетбол» в процес фізичного виховання освітніх навчальних закладів Дніпропетровщини» семінар – практикум «Впровадження варіативного модуля «Баскетбол» в процес фізичного виховання освітніх навчальни
За ініціативою федерації баскетболу України та освітянських інституцій області на Дніпропетровщині для керівників методоб’єднань вчителів фізичної культури та вчителів фізичної культури загальноосвітніх шкіл був проведений обласний семінар – практикум «Впровадження варіативного модуля «Баскетбол» в процес фізичного виховання освітніх навчальних закладів Дніпропетровщини».
Учасників семінару привітали:
ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГА ДЛЯ ТРЕНЕРІВ
20-21 жовтня 2017 року в м. Києві було проведено навчання для тренерів «Репродуктивне здоров’я та відповідальна поведінка учнівської молоді» для проведення просвітницьких занять з підлітками та молоддю з питань здорового способу життя, статевого та репродуктивного здоров’я, формування усвідомленої та відповідальної поведінки, закладання основ відповідального батьківства.
Про проведення Всеукраїнського семінару-практикуму
18-21 жовтня 2017 року в м. Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Впровадження інноваційних технологій – фактор формування ключових компетентностей та підвищення інтересу молоді до занять фізичної культурою та спортом».
Про проведення навчально-практичних семінарів для вчителів фізичної культури по впровадженню у процес фізичного виховання варіативного модулю «Чирлідинг»
10-11 жовтня 2017 року кафедрою виховання та культури здоров’я на базі ДОІППО, 12 жовтня 2017 року в м. Кривому Розі проводилися навчально-практичні семінари для вчителів фізичної культури по впровадженню у процес фізичного виховання варіативного модулю «Чирлідинг» та якісної підготовки до проведення Всеукраїнського фестивалю шкільних груп підтримки.
Організаторами навчально-практичних семінарів є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Громадська організація «Федерація чирлідингу та чирспорту України».
"Олімпійський день"
12 травня 2017 року на базі Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольского району відбулося традиційне Всеукраїнське спортивне свято "Олімпійський день". Кафедра виховання та культури здоров'я спільно з обласним відділенням Національної олімпійської академії та Придніпровською академією фізичної культури та спорту взяла активну участь в цьому чудовому заході. За вагомий внесок у розвиток олімпійської освіти в Нікопольському районі найкращі вчителі фізичної культури були нагороджені грамотами за підписом ректора обласного інституту Михайла Ілліча Романенка.