Четвер, 18.01.2018

Керівники установ і закладів освіти

Щодо проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру

Перегляди: 369
29 вересня – 3 жовтня 2016 року виповнюється 75 років трагедії у Бабиному Яру ( м. Київ), де фашистськими окупантами було розстріляно понад 100 тис. мирних жителів ( за даними, які наводились на Нюрнберзькому процесі). Розпорядженням Кабінету Міністрів № 1419-р від 30.12.2015 року затверджено План заходів у зв’язку 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру. Міністерство освіти і науки України рекомендує провести 29-30 вересня « Уроки пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України» .Надсилаємо  лист Міністерства освіти і науки України від 02.09.2016 р. № 1/9 – 455 «Щодо проведення заходів у зв’язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру» та Методичні рекомендації до проведення 29 – 30 вересня 2016 р. «Уроку пам’яті трагедії Бабиного Яру та «бабиних ярів» України».
Ректор М. І. РОМАНЕНКО
Рига Т.В. тел. 732 -47 -50
Вкладення:
Скачати цей файл (Лист МОН.doc)Лист МОН.doc88 kB

Спільні обласний та міський семінари для керівників гімназій Дніпропетровщини та м. Дніпропетровська

Перегляди: 573
11122015 1
 
 
З грудня 2015 року на базі Комунального закладу освіти «Гімназія Ленінського району» Дніпропетровської міської ради відбувся семінар-практикум для керівників гімназій області та міста Дніпропетровська на тему «Імідж і місія гімназії як ресурс її розвитку», в якому прийняли участь близько 40 директорів та заступників директорів гімназій Дніпропетрощини.
В ході семінару-практикуму було проведено:
 
 
  • теоретичний блок, в якому виступили – Чигрина В.А. старший викладач КВНЗ «ДОІППО», Башкатова Л.М., методист КЗ «Дніпропетровський міський науково-методичний центр при управлінні освіти і науки Дніпропетровської міської ради», та Калішевська І.М., директор КЗО «Гімназія Ленінського району» Дніпропетровської міської ради.
  • практичний блок, в якому було представлено презентацію персоніфікованих програм розвитку учнів на основі роботи комплексу «Універсал – 4»(доповідач: заступник директора з виховної роботи гімназії Яцкевич А.О.), засідання методичної комісії, та ради лідерів учнівського центру організації учнівського самоврядування «Союз гімназистів»(доповідач: педагог-організатор гімназії Малікова В.Г.). На засіданні творчої групи вчителів учасників семінару було ознайомлено з проектними технологіями реалізації стратегії соціалізації особистості учня, творчої зустрічі на «Алеї успіху» (доповідач: заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії Внукова Р.Г.).
Особливий інтерес у присутніх викликала презентація регіональної дисертаційної олімпіади креативного розвитку з російської мови та літератури (ДОКа) (доповідач: заступник директора з методичної роботи гімназії Гусєва О.В.) і робота у відкритому освітньому просторі, засідання творчих груп з освітніх проектів у ІКТ (доповідач: вчитель інформатики гімназії Демченко О.С.).
У підсумковому блоці виступили: старші викладачі КВНЗ «ДОІППО» Чигрина В.А. і Безена І.М.
Учасники семінару-практикуму високо оцінили його результативність у формуванні позитивного іміджу гімназії як умови підвищення її рейтингу та конкурентоздатності.

Практика розробки й апробації нових педагогічних технологій, методів і форм навчання молоді вечірніх шкіл Дніпропетровщини

Перегляди: 690
09112015 129 жовтня 2015 року відповідно до плану роботи КВНЗ «ДОІППО» за вищевказаною темою відбулася науково–методична нарада керівників вечірніх (змінних) шкіл Дніпропетровщини.
Реформування системи освіти – одне з найважливіших завдань нашого часу. Освітня політика України спрямована на оновлення мети навчання й виховання та впровадження сучасних інноваційних технологій в навчально-виховний процес, про що зазначено в Законах України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про інноваційну діяльність», проекті Концепції розвитку освіти України на період 2015-2025 роки.
За твердженням науковця Єльникової Г.В. дослідження якої в галузі педагогічної інноватики   досить актуальні, «…школа повинна адаптуватись донових перетворень в країні. Саме освіта має сформувати інноваційну особистість, яка усвідомлює реалії сучасного світу, здатна жити і діяти в ньому, бути, по суті, не тільки громадянином своєї країни, а й громадянином світу».

Детальніше...

ЗНО-2016. Затверджено новий Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти

Перегляди: 976
18082015 2На Урядовому порталі оприлюднено Постанову Кабміну від 8 липня 2015 р. № 533  “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”. Згідно цієї Постанови затверджено новий Порядок проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти. Дія цього документа поширюється “на процес проведення організаційно-технологічної підготовки зовнішнього незалежного оцінювання, що належить до повноважень Українського центру оцінювання якості освіти як спеціально уповноваженої державної установи, що проводить зовнішнє незалежне оцінювання”.
Окремим пунктом Положення йдеться про право на рівний доступ до проходження ЗНО осіб з особливими освітніми потребами. Положенням визначені суб’єкти зовнішнього незалежного оцінювання і моніторингу якості освіти та їхні функціональні обов’язки. Окреслено й завдання колегіальних робочих органів, які створюються для вирішення питань, що потребують залучення фахівців та експертів.

Затверджено нову Концепцію національно-патріотичного виховання дітей і молоді

Перегляди: 1373
18082015 3
 
16 червня 2015 року міністр освіти і науки України Сергій Квіт підписав наказ Міністерства освіти і науки № 641 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та Методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах». Концепцію реалізовуватимуть у загальноосвітніх навчальних закладах України вже з 2015-2016 навчального року.

Детальніше...

Обласна науково-практична конференція «Оновлення системи управління в умовах реформування вітчизняної освіти»

Перегляди: 720
11 червня 2015 року в КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбулась Обласна науково-практична конференція «Оновлення системи управління в умовах реформування вітчизняної освіти».
Метою конференції є: висвітлення стратегій розвитку освіти Дніпропетровщини у контексті інноваційних змін, визначення основних підходів реформування шкільної освіти та ознайомлення з практичними здобутками у сфері теорії та практики педагогіки, психології та освітнього менеджменту.
Робота конференції побудована за тематичними секціями:
  1. Стратегії розвитку регіональної освіти: управлінський аспект.
  2. Бюджетна політика в умовах реформування вітчизняної освіти.
  3. Політична культура керівника у системі освіти.
  4. Пріоритети державного управління у сфері освіти.
  5. Реалізація проектного менеджменту в освітній галузі Дніпропетровщини.
  6. Нові підходи до управління загальноосвітнім навчальним закладом.
  7. Особливості управління інноваційними процесами в загальноосвітніх навчальних закладах.
  8. Сучасна освіта у системі розвитку виховного середовища навчального закладу.

Про підсумки державної атестації дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської області у березні 2015 року

Перегляди: 659
22042015 2У березні 2015 року проведена державна атестація дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Дніпропетровської області. Рішенням Дніпропетровської регіональної експертної ради з питань ліцензування та атестації навчальних закладі від 31 березня 2015 року № 187 визначено навчальні заклади, які пройшли атестацію. Перелік закладів, затверджений відповідними наказами Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, наданий у вкладеннях.

Обласний семінар-практикум «Сучасні технології управління якістю освіти»

Перегляди: 775
20032015 318 березня 2015 року, відповідно до плану роботи ДОІППО на 2015 рік, у приміщенні інституту, проведено семінар-практикум для керівників управлінь, відділів освіти міст та районів області за темою: «Сучасні технології управління якістю освіти».
У заході взяли участь: керівники управлінь, відділів освіти і науки міст і районів області, науково-педагогічні працівники Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Відкриваючи захід, до учасників науково-методичного семінару звернулась Кравченко Тетяна Михайлівна, завідуюча навчально-методичного відділу атестації навчальних закладів регіону та координації роботи з керівними кадрами ДОІППО, яка визначила цілі і задачі цього заходу та ознайомила з порядком його проведення.

Детальніше...