Неділя, 21.01.2018

Художня культура та предмети естетичного циклу

Обласний науково-практичний семінар «Проектування соціальної взаємодії та розвитку творчих здібностей особистості засобами мистецтва в освітньому середовищі навчального закладу»

Перегляди: 258
12 квітня 2017 року на базі ДОІППО відбувся обласний науково-практичний семінар для методистів управлінь та відділів освіти, керівників методичних об’єднань вчителів інтегрованих курсів «Художня культура», «Мистецтво» за темою «Проектування соціальної взаємодії та розвитку творчих здібностей особистості засобами мистецтва в освітньому середовищі навчального закладу».
На семінарі презентовано досвід роботи загальноосвітніх навчальних закладів Томаківського району в царині мистецької освіти та поліхудожнього виховання учнів у контексті нових Державних стандартів освіти. Семінар проходив у КВНЗ «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти».

Детальніше...

Про організацію ІІ Міжнародного фестивалю дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру»

Перегляди: 284
Комунальний вищий навчальний заклад «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» направляє листи:
  • від 02.09.2016 р. № 09/02-01
  • від 28.07.2016 р. № 542
Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця», та творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України».
З положеннями: «Про організацію ІІ Міжнародного фестивалю дитячо – молодіжної творчості «Веселка миру» , «Всеукраїнські фестивалі – конкурси мистецтв: «Академконцерт», «Ліра Гіппократа», «Пісенний вернісаж».
Для відома і можливої участі.
Ректор
М.І. Романенко
Зігмонт Г.М. тел.0632359562
Вкладення:
Скачати цей файл (інформація.rar)інформація.rar5588 kB

Обласний навчально-методичний семінар «Аспекти формування естетичного світогляду особистості засобами родинного виховання, художньої культури та мистецтва»

Перегляди: 498
19 квітня 2016 року на базі загальноосвітніх начальних закладів Магдалинівського району в Першотравенській ЗОШ І-ІІІ ступенів Магдалинівської районної ради Дніпропетровської області (директор Ягольник Ольга Павлівна, заступник директора з НВР – Луценко Оксана Олександрівна) відбувся обласний навчально-методичний семінар за темою «Аспекти формування естетичного світогляду особистості засобами родинного виховання, художньої культури та мистецтва», під час якого учасників ознайомили з системою роботи закладів освіти Магдалинівського району з питань формування естетичного світогляду сучасного школяра засобами родинного виховання, художньої культури та мистецтва в рамках обласного проекту «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства»; обговорили актуальні теоретичні та практичні аспекти викладання предметів художньо-естетичного циклу в сучасній школі.

Детальніше...

Методичні рекомендації предметів художньо-естетичного циклу

Перегляди: 1064
12022016 2Предмети художньо-естетичного циклу. Стратегічною метою сучасного освітнього процесу є розвиток особистості учня, становлення в людині системи цінностей: особистісних, загальнолюдських, професійних тощо. Зміст предметів художньо-естетичного циклу має високий виховний та розвивальний потенціал із притаманним йому впливом на свідомість і підсвідомість особистості, на інтелектуальну та емоційну сфери, на моральне і фізичне здоров'я людини.
Початкова школа. У 1-4 класах, як і в минулі роки, вивчення музики в здійснюватиметься за програмами «Музика» авторів О.Ростовського, Л.Хлєбнікової, Р.Марченко або авт. О.Лобової (вид. «Початкова школа», 2006 р.). Альтернативою вивченню цих автономних предметів може бути інтегрований курс за програмою «Мистецтво» (авт. Л. Масол та ін., вид. «Початкова школа», 2006 р.). Згідно з програмою «Музика» авторів О.Ростовського та ін., основним видом домашніх завдань з предмета мають бути завдання слухати музику в оточуючому культурному середовищі й розповідати про свої враження на уроках. Зміст навчальних програм реалізовано в підручниках: «Музика» для 2, 3, 4 класів, авт. О.Лобова (до програми «Музика» авт. О.Лобової); «Образотворче мистецтво» для 1, 2, 3, 4 класів авт. Л.Любарської та ін.; «Мистецтво» для 2, 3 класів авт. Л.Масол, Е.Бєлкіної.
З метою підвищення якості викладання предметів художньо-естетичного циклу у початковій школі, під час комплектації педагогічних працівників рекомендується передбачити годинне навантаження з музики та образотворчого мистецтва насамперед учителів, які мають спеціальну освіту (учитель музики, вчитель образотворчого мистецтва).

Детальніше...

Переможці обласного конкурсу cоціальної реклами «МИ НЕБАЙДУЖІ-2015»

Перегляди: 562
19052015 3
 
Кафедра управління інформаційно-освітніми проектами Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки ТОВ «Нові знання» та Evrostudentпровела обласний дитячий конкурс соціальної реклами «Ми небайдужі!». На Конкурс надійшло 45 робіт з різною соціальної проблематикою.
Дипломи по різних номінаціях та спеціальні призи отримують наступні конкурсанти:
Номінація «людяність»:
Господ Валерія, Васильєва Влада (СЗШ № 6 м. Павлограда) за конкурсну роботу «Будьте уважними та обережними або допоможемо разом»
Номінація «Відданість традиціям»:
Жувага Анастасія (Перещепинської ЗОШ №1) за конкурсну роботу «Допоможи! Збережи!»
Номінація «Актуальність»:
Творчий колектив «EcoHouse» (СЗШ № 39 м. Дніпропетровськ) за конкурсну роботу «Хто, якщо не ми?»
Номінація «Наше майбутнє»:
Творчий колектив медіаклубу «Креатив» (СЗШ № 50 м. Дніпропетровськ) за творчу роботу «Життя…»
Номінація «Патріотизм»:
Творчий колектив СЗШ №144 м. Дніпропетровська за творчу роботу «Україна – це я! Україна – це ми!»
Номінація «Перші кроки»:
Коровіцина Юлія (НВК № 70 м. Дніпропетровськ) за конкурсну роботу «Посадіть калину біля школи»
Керівник медіаклубу «Креатив» Вовк Надія Петрівна (СЗШ № 50 м. Дніпропетровськ) отримала спеціальний диплом «за творчий потенціал».
Вручення дипломів і призів відбулося 14 травня 2015 року на Всеукраїнському науково-практичному семінарі «Розробка ефективних інноваційних моделей та технологій медіаосвіти в сучасних закладах освіти».

Результати обласного конкурсу дитячого малюнку в стилі Петриківського розпису «ВІРТУАЛЬНА ПАЛІТРА»

Перегляди: 526
19052015 1Кафедра управління інформаційно-освітніми проектами Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки ТОВ «Нові знання» та Еvrostudent провела обласний конкурс дитячого малюнку в стилі петриківського розпису «Віртуальна палітра». На Конкурс надійшло 86 робіт.
27 квітня 2014 року відбулося засідання членів журі, які ознайомилися з усіма конкурсними роботами і підвели підсумки. Голова журі - майстер народної творчості селища Петриківка, вчитель образотворчого мистецтва Петриківської СЗШ, ведучий уроків на сайті «Віртуальна майстерня Петриківського розпису» Іван Васильович Дмитрюк.
Журі щиро дякує всім конкурсантам і вітає переможців!
19052015 2ДИПЛОМ ПЕРЕМОЖЦЯ ІІ обласного конкурсу дитячого малюнку в стилі Петриківського розпису та цінні призи отримують конкурсанти:
Восьмерик Артем (БНРРМЦКР та ІН м. Дніпропетровськ)
Зінченко Оксана (Сурсько-Михайлівська СЗШ І-ІІІ ст.)
Ухо Вікторія (Центр туризму «Мандрівник» м.Кривий Ріг)
Третяк Дарина (Дитяча школа мистецтв м. Орджонікідзе)
Черніченко Софія (Дитяча школа мистецтв м. Орджонікідзе)
Бондаренко Аліна (СЗШ № 118 м. Дніпропетровськ)
ДИПЛОМ «За творчий потенціал» та цінні призи отримують конкурсанти:
Порубова Світлана (СЗШ № 75 м. Дніпропетровськ)
Вахромкін Андрій (БНРРМЦКР та ІН м. Дніпропетровськ)
Бабенко Марія (Центр української культури «Коло калинове» м. Дніпропетровськ)
Костенко Ангеліна (БНРРМЦКР та ІН м. Дніпропетровськ)
ДИПЛОМ «За творчий потенціал» отримують конкурсанти:
Біла Марія (Криворізька педагогічна гімназія)
Кузнецова Валерія (СЗШ №58 м. Дніпропетровськ)
Лучко Тетяна (м.Кривий Ріг)
Коваленко Тетяна (Верхівцевський БДЮ)
Переглянути всі конкурсні роботи можна завітавши у Віртуальну галерею.

Обласний навчально-практичний семінар «Розвиток духовної сфери учнів через усвідомлення власної причетності до національних художніх традицій»

Перегляди: 524
23 квітня 2015 року на базі відділу освіти Новомосковської райдержадміністрації, у Піщанській ЗОШ І-ІІІ ст., відбувся обласний навчально-практичний семінар «Розвиток духовної сфери учнів через усвідомлення власної причетності до національних художніх традицій» для методистів управлінь (відділів) освіти художньо-естетичного циклу, керівників методичних об`єднань вчителів інтегрованих курсів «Художня культура» та «Мистецтво» закладів освіти області, вчителів предметів художньо-естетичного циклу.

Детальніше...

Обласний науково-практичний семінар для керівників методичних об’єднань вчителів інтегрованих курсів «Художня культура» та «Мистецтво»

Перегляди: 1121
26 листопада 2014 року на базі відділу освіти Павлоградської міської ради відбувся обласний науково-практичний семінар для керівників методичних об’єднань вчителів інтегрованих курсів «Художня культура» та «Мистецтво» за темою: «Формування естетичної культури учнів на засадах синтезу різноманітних видів художньої творчості».
На семінарі презентовано досвід роботи загальноосвітніх навчальних закладів м. Павлограда з питань формування художньо-естетичних компетентностей учасників навчально-виховного процесу; представлено систему роботи навчальних закладів міста щодо впровадження синтезу різноманітних видів художньої творчості на уроках художньої культури та мистецтва. Семінар проходив у Павлоградській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 15 (директор Таран Лілія Василівна), з відвідуванням Павлоградської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 16 (директор Зла Лідія Степанівна).

Детальніше...