П'ятниця, 05.01.2018

Російська мова та зарубіжна література

Наша перша сходинка «Інтеркроком»

Перебуваючи в постійній взаємодії з навколишнім світом, з дитинства наші діти вибудовують свою соціальну модель спілкування,засвоюють норми й цінності суспільства, у якому вони розвиваються.Суспільство, в свою чергу, сприяє соціалізації, тому що саме спілкуючись, взаємодіючи з іншими, діти розвивають комунікативні навички, будують зв´язок з людьми, які їх оточують.
     Особливо це важливо у період отроцтва, коли   вони вже виростають й засвоюють достатню кількість правил життя в суспільстві. Це час самоствердження та протиставлення себе суспільству, у якому живеш. Тому, коли нашу сільську   школу запросили взяти участь в презентації навчальної освітньої програми «Моє місто – мій навчальний заклад» у рамках методичного проекту «Інтеркрок – освітня стратегія соціалізації особистості громадянського суспільства» (досвід моєї колеги Ільчук Світлани Ернстівни, яка працює в НВК №2 міста Покров Дніпропетровської області), ми з задоволенням прийняли цю пропозицію. Мета проекту – пошук сучасних ключових компетенцій у комунікативному просторі, розвиток комунікативних та мовленнєвих умінь і навичок, формування культури поведінки і спілкування, знання мовного етикету, виховання людських стосунків, патріотичне виховання учнівської молоді. Це все дуже актуально, насамперед, для сільських дітей: вони більше за міських невпевнено себе почувають у будь- яких життєвих обставинах, їм тяжко будувати відносини з іншими людьми, вони сором´язливі та невпевнені в собі. До проекту «Інтеркрок» вже залучені учні з   Одеської області та   Харкова, Миколаєва та Кривого Рогу. Це свідчить про те, що він дійсно стає популярним в Україні.
     18 вересня група школярів – шестеро учнів 6-8 класів нашої школи -вирушила в триденну подорож до міста Покров Дніпропетровської області, яке вдруге зустрічало учасників Всеукраїнського навчального проекту обласної творчої філологічної майстерні «Інтеркрок». Ми   вдячні благодійному фонду «МаріяМ», засновницею якого є Мурза Наталя, випускниця нашої школи, за матеріальну допомогу -   придбання квитків на потяг. БО «Я-Волноваха» на чолі з   О.Г. Груздєвим, дізнавшись про нашу
поїздку, презентували учасникам проекту від нашої школи білі краватки з
логотипом організації. Завдяки цьому в нас з’явилась   можливість представити на   проекті в Дніпропетровській області не тільки свій навчальний заклад, а й увесь Волноваський район та Донецьку область.
     Ми залишали Покров, сповнені безліччю нових позитивних вражень та бажанням повернутися. Це місто   подарувало нам   нові емоції та новий досвід спілкування. Залишилися спогади, фотографії та сподівання на те, що незабаром  ми знову кудись помандруємо, щоб краще пізнати рідну Україну.А наші нові друзі з Дніпропетровської області та Харкова, Кривого Рогу і Миколаєва   обіцяють приїхати до нас, у місто Волноваху та село Рибинське, щоб познайомитись краще з нами та історичними   пам’ятками нашого району. Але… коли закінчиться війна…
Афоніна Наталія Вікторівна,
заступник директора з навчальної роботи
Рибинської ЗОШ І-ІІІ ст. Донецької області
Шаблоны joomla скачать здесь