П'ятниця, 05.01.2018

Російська мова та зарубіжна література

Рекомендації щодо проведення ІІ та ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури

Третій етап Всеукраїнської олімпіади з російської мови та літератури проводиться 13 січня 2018 року. В обласній олімпіаді беруть участь юні філологи 9-11 класів, які стали переможцями районних та міських олімпіад, три переможці дистанційної олімпіади ДОКа та кращий учасник проекту «Школа словесності» під керівництвом академіка Шепеля.
Завдання обласного етапу формуються відповідно до положень «Нової української школи», програм з російської мови, літератури, зарубіжної літератури та вимог до ІV етапу олімпіади. Педагогам, які працюють з творчо обдарованими учнями, треба орієнтувати їх на невеличкі аналізи текстів (мовний і літературний); перевірка грамотності відбуватиметься шляхом розстановки пропущених букв та знаків пунктуації; декілька завдань на знання мови та літератури у формі тестів; обов’язково 1-2 завдання на логіку та розвиток мислення. Творчі письмові роботи передбачаються у формі есе. Усний тур не заплановано. Пропонуємо орієнтуватись на завдання минулих олімпіад.
Завдання ІІ етапу готуються на місцях. Кожний регіон має свій погляд на вивчення російської мови, вибір програми, часове навантаження, наявність або відсутність шкіл з російською мовою навчання. Єдине завдання стає неможливим. Пропонуємо регіонам, що вивчають мову варіативно, факультативно або у кружках, провести філологічні свята, конкурси, театралізації,турніри знавців тощо. І тільки кращих представників 9-11 класу готувати за вимогами, наближеними до програм для шкіл з російською мовою навчання.
Для допомоги методичним службам або керівникам МО, що готують завдання на ІІ етап олімпіади з російської мови та літератури, пропонуємо користуватись матеріалами минулих обласних олімпіад, наробками кращих вчителів-методистів свого регіону або звернутись до обласної творчої філологічної майстерні Вінніченко Алли Сергіївни, яка займається збором банку творчих завдань для обдарованих учнів (Тел. +380661869201, alvin@email.ua.).
Звертаємо увагу, що у цьому році працює новий сайт «Школи словесності» під керівництвом Ю.Шепеля, який створений для допомоги вчителю та учню з розвитку творчості та підготовки філологічно обдарованих дітей.https://slovesnost.do.am/(пошук у самому верхньому рядку сторінки інтернету).
Чубарова М.Є.,методист лабораторії гуманітарних дисциплін
Шаблоны joomla скачать здесь