Четвер, 18.01.2018

Українська мова і література

Повідомляємо про наші досягнення

Перегляди: 451
21 квітня 2016 року в м. Каневі біля пам’ятника Кобзарю на Тарасовій горі було нагороджено переможців VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Замковий Ігор, учень 7 класу Партизанської СЗШ Дніпропетровського району Дніпропетровської області (учитель Береза Вікторія Віталіївна), за І місце в конкурсі отримав диплом І ступеня і річну стипендію Президента України.
Щиро вітаємо наших переможців!

Щедрий філологічний ужинок

Перегляди: 678
Березень-квітень – це місяці найбільш урожайні для творчої шкільної спільноти, це дні, коли підсумовуємо результати Всеукраїнських конкурсів та олімпіад. Цьогоріч маємо чим і ким гордитися!
На Всеукраїнській олімпіаді з української мови і літератури команда Дніпропетровської області отримала 5 дипломів переможців:
Шевченко Анастасія Олександрівна, учениця 8 класу комунального закладу «Загальноосвітній навчальний заклад І ступеня – гімназія №39 м.Дніпродзержинська» Дніпродзержинської міської ради – (ІІ місце).
Шевченко Катерина Євгенівна, учениця 8 класу комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс № 92» школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Дніпропетровської міської ради – (ІІ місце).

Детальніше...

Підсумки вебінару для вчителів української мови і літератури

Перегляди: 808
19012016 1Вітаю колег-філологів, гуманітаріїв, методистів – усіх, хто був з нами під час проведення нашого І вебінару з проблем української мови і літератури. Переглянула ще раз вебінар, який уже розміщений на сайті ДОІППО у розділі «Вебінари» (і ви його теж можете прослухати та рекомендувати своїм колегам, які не змогли вийти з нами на прямий зв'язок), знову пережила позитивні емоції від відчуття вашої єдності, небайдужості, зацікавленості нашою спільною справою. Дуже вдячна, дорогі колеги, за щирі слова і розуміння того, як нам потрібна ваша підтримка!
Побачила активність колег з м.Марганця (дякую, Алло Миколаївно!), Новомосковського району (спасибі, Таміло Дмитрівно!), Томаківського району (Віро Іванівно, Ви наша помічниця!), і Солонянського, Софіївського, Васильківського, Верхньодніпровського районів. Усіх бачила! Дя-ку-ю!
Вкладення:
Скачати цей файл (21012016_1.pdf)Запитання на вебінарі140 kB

Детальніше...

Увага! Оголошено всеукраїнський дитячий конкурс поезії і прози «У пошуках літературних талантів»

Перегляди: 521
14012016 1Стартував всеукраїнський конкурс серед школярів, метою якого є вшанування пам’яті Лесі Українки (13 лютого 2016 року виповнюється 145 років від дня народження великої української поетеси). Про це у своєму блозі повідомив письменник, кандидат філологічних наук, голова Київської організації Національної спілки письменників України Володимир Даниленко.
Як зазначається, дитячий конкурс «У пошуках літературних талантів» проходить щороку в м. Новограді-Волинському Житомирської області. До участі в конкурсі допускаються поетичні та прозові твори учасників, яким на момент оголошення висновків журі ще не виповнилося 18 років.
Конкурс оголошується в номінаціях «Поезія» і «Проза». До участі допускаються твори, написані українською мовою. Переможці конкурсу одержать грошові премії.
Більш детальна інформація у вкладенні.

2016 – Рік англійської мови в Україні

Перегляди: 620
12012015 3Указом Президента України від 16 листопада 2015 року №641 2016 рік оголошено Роком англійської мови в Україні. З метою посилення патріотичного виховання шкільної молоді, сприяння вивченню англійської мови, що є одним із пріоритетів стратегії розвитку України, її інтеграції до європейського науково-освітнього простору кафедра гуманітарних дисциплін комунального вищого навчального закладу «Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» (ректор М.І.Романенко, професор, доктор філософських наук) практикує поглиблене застосування учнями середніх загальноосвітніх навчальних закладів поряд із державною українською мовою – англійської мови як іноземної.
Інтегровані заняття української й англійської мов по створенню ґештальт-образів розуміння патріотизму започатковані в навчальних закладах Петриківського району Дніпропетровської області. Вони є сучасними дієвими заходами виконання Указу Президента Українивід 16 листопада 2015 року №641 й соціалізації особистості громадянського суспільства.
Лідія Іванівна Піскорська,
методист кафедри гуманітарних
дисциплін КВНЗ «ДОІППО»

До Дня української писемності та мови: Ґештальт-завдання соціальної адаптації шкільної молоді «Лист захиснику кордонів України»

Перегляди: 1691
05112015 5Сучасний психологічний аналіз педагогічної діяльності вчителів загальноосвітніх навчальних закладів України свідчить: історичний процес спонукає їх до вдосконалення змісту освіти, викликає необхідність вибору нових мотивів технологічного процесу навчання й виховання особистості шкільного віку.
Нові горизонти феномену філософії українців відкрив українським філологам всеукраїнський семінар методистів української мови і літератури обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, проведений Міністерством освіти і науки України 24-25 вересня 2015 року.
Патріотичне виховання, формування почуття усвідомлення української ідентичності на уроках української мови і літератури, громадянської культури особистості засобами художнього слова, естетичне й світоглядне виховання шкільної молоді визначені провідними мотивами уроків української мови і літератури.

Детальніше...

Методичні рекомендації щодо проведення ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури у 2015/2016 навчальному році в Дніпропетровській області

Перегляди: 2422
ІІ (районний, міський) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови і літератури проводиться 8 листопада 2015 року серед учнів 8-11 класів за завданнями, підготовленими комісією при ДОІППО, до якої увійшли наукові працівники та вчителі-практики. Завдання будуть надіслані напередодні олімпіади на електронну адресу відповідального за проведення ІІ етапу олімпіади. Час виконання завдань – 3 астрономічні години. Передбачається, що мовно-літературна олімпіада сприяє підвищенню інтересу школярів до поглибленого вивчення української мови та літератури, розвитку творчих здібностей філологічно обдарованих дітей, оволодінню мистецькими секретами однієї з наймилозвучніших мов світу. Просимо враховувати, що знавці і шанувальники рідного слова візьмуть участь у мовному конкурсі     ім. П.Яцика, а учні з літературними здібностями, які пишуть поетичні або прозові твори, – у мовно-літературному конкурсі імені Тараса Шевченка.

Детальніше...

Увага! Інформація для вчителів та учнів!

Перегляди: 546
6 жовтня о 21 годині 10 хвилин на радіохвилях FM 68.4м першого національного радіо прозвучить третя 30-хвилинна радіопередача з літератури рідного краю, підготовлена за навчально-методичним посібником «Література Дніпропетровщини» його авторами – Сергієнко Антоніною Антонівною, кандидатом педагогічних наук, завідувачем кафедри гуманітарної освіти Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Криворотенко Ольгою Григорівною, методистом, учителем української мови і літератури Ганнівського НВК Верхньодніпровського району. Велика подяка учням Ганнівського НВК, вихованцям Ольги Григорівни Криворотенко, які озвучували літературні твори письменників-земляків, намагаючись зацікавити радіослухачів саме тими творами, що були ними вивчені на уроках літератури рідного краю і сподобалися їм.
Прослухайте радіопередачу і ви отримаєте багато цікавої інформації про творчість письменників Придніпров’я. Дякуємо.