Правила прийому у виші у 2020-ому році
Вже 17 грудня вступив в дію документ, яким визначаються правила вступу у вищі навчальні заклади України у 2020 році. Ці правила обов'язкові до виконання всіма вишами, незважаючи на форму власності (і державні, і приватні). Виключення становлять тільки військові ВНЗ.
Сертифікати ЗНО для вступу на бакалаврат
Цьогоріч для українських абітурієнтів відкриваються більш широкі можливості. Мова йде про сертифікати ЗНО. Виші будуть приймати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання за останні чотири роки – 2017 (окрім іноземних мов), 2018, 2019 та 2020. Майбутній студент може подавати пакет документів на вступ в різних варіаціях – в один виш сертифікат за 2018 рік, в інший – за 2019 рік. Або ж всі за один рік.
Терміни реєстрації та подачі документів
Кожен абітурієнт має зареєструватися в електронному кабінеті з 1 липня. В цей же е-кабінет треба завантажити всі необхідні документи. Подача самих же документів та заяв починається з 13 липня. Останній термін подачі документів: для абітурієнтів, що вступають за результатами ЗНО, 22 липня; для абітурієнтів, що вступають за результатами співбесіди або творчого конкурсу, 16 липня.
Цього року планують знову провести широкий конкурс. Вперше його проведення відбулося у 2019 році для бюджетних місць вишів МОН та МОЗ, а саме на медичну спеціальність. Тоді таке місце йшло за абітурієнтом з кращими балами.
В поточному році хочуть розширити список і провести конкурс для Державної фіскальної служби і Мінкульту.
Прохідні бали та творчі конкурси
В 2020 році підняли порогові бали для деяких спеціальностей. Так, щоб вступити на спеціальності «Педіатрія», «Стоматологія» та «Медицина», потрібно 150 балів. Для спеціальностей «Право», «Міжнародні відносини» та «Управління та адміністрування» знову були підвищені прохідні бали – з 130 до 140.
Для деяких спеціальностей необхідною умовою вступу є здача творчого конкурсу або екзамену по фізичній підготовці. В 2019 році вперше було запроваджено проведення таких конкурсів перед подачею документів у виші. Це дозволило уникнути маніпуляції з результатами творчих конкурсі – коли їх результати «підганяли» під результати ЗНО. Отже, в цьому році практику повторять.
ЗНО для молодших спеціалістів, молодших бакалаврів та магістрів
Якщо абітурієнт претендує на отримання освіти бакалавра після отримання диплому «Молодший спеціаліст», то необхідно обов'язково подавати сертифікати ЗНО по українській мові і літературі. У випадку вступу на спеціальності «Адміністрування» та «Економіка» подається ще сертифікат ЗНО з математики.
Вперше буде запроваджено державне замовлення по молодшому бакалавру як ступінь вищої освіти. Для таких абітурієнтів поріг в 125 балів в конкурсі на бюджет не буде діяти.
Що стосується магістрів, то в цьому році також планують проводити Єдиний вступній екзамен з іноземною мови, використовуючи технологію ЗНО. Однак, в 2020 році розшириться список спеціальностей на магістратуру до 80, на які можна вступити, здавши ЄВЕ. Якщо абітурієнт планує отримувати ступінь магістра по спеціальностям «Право» або «Міжнародне право», йому необхідно буде Єдиний професійний вступний іспит по технології ЗНО з права та загальним юридичним компонентам.
Для майбутніх магістрів реєстрацію на Єдиний вступний екзамен та Єдиний професійний вступний екзамен будуть проводити з 6 травня до 3 червня включно. Перший відбудеться 1 липня, другий – 2 липня. А вже з 5 липня можна буде подавати документи на вступ у конкретний виш.